top of page

«Sürdürülebilirlik»

Sürdürülebilirlik Nedir? 

GrowX’e göre sürdürülebilirlik, gelecek nesillerin kendi ihtiyaçlarını karşılama yeteneğinden ödün vermeden bugünün ihtiyaçlarını karşılamaktır.

 

2015 yılında tüm Birleşmiş Milletler Üye Devletleri tarafından kabul edilen 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi, şimdi ve gelecekte insanlar ve gezegen için barış ve refah için ortak bir plan sunuyor.

Kalbinde, gelişmiş ve gelişmekte olan tüm ülkeler tarafından küresel bir ortaklık içinde acil eylem çağrısı olan 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi (SKH) bulunmaktadır. Yoksulluğu ve diğer yoksunlukları sona erdirmenin, iklim değişikliğiyle mücadele ederken ve okyanuslarımızı ve ormanlarımızı korumaya çalışırken, sağlığı ve eğitimi iyileştiren, eşitsizliği azaltan ve ekonomik büyümeyi teşvik eden stratejilerle el ele gitmesi gerektiğinin farkındalar.


 


SKH'ler, BM Ekonomik ve Sosyal İşler Departmanı da dahil olmak üzere ülkeler ve BM tarafından onlarca yıl süren çalışmalara dayanmaktadır.

Bugün, Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal İşler Departmanındaki Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Bölümü , SDG'ler ve su , enerji , iklim , okyanuslar , şehirleşme dahil olmak üzere ilgili tematik konular için önemli destek ve kapasite geliştirme sağlıyor.

world-environment-day-natural-environment-sustainability-natural-environment-76d7c3e5c4dbc
arkaa2.png

Sürdürülebilirlik Önemi Nedir? 

Sürdürülebilirlik, hayatımızda oldukça önemli bir yere sahip. Gelecek nesillerin de yaşam alanlarını koruma altına almak, önemli kaynaklarımızın devamını sağlamak için bu terim sürekli göz önünde tutulmalıdır. Doğal kaynakların tükenmemesi, doğal dengenin devam etmesine destek olmak için bu kavramın önemi günden güne artmaktadır.

 

exclamation-mark-check-mark-icon-exclamation-mark-png-a1e5abbebb0321b8ac8ebf346958b68b.png

 

Su kaynaklarının tükenmemesi, ağaç ve ormanlık alanların yok olmaması, toprakların kirlenmemesi için tarım ve üretim alanında sürdürülebilir faaliyetler yapıldıkça günümüzden 50-100 sene sonrasını düşünmek çok da zor olmayacak. Her nesil kendinden sonraki nesli düşünerek hareket ettikçe bu kavram artık yaşam amacı olabilir. Bu bağlamda gelecek nesillerin de refahı için;

 

 

Sürdürülebilirlik üç boyutta incelenmelidir.

·       Toplum için sürdürülebilirlik,

·       Çevre için sürdürülebilirlik,

·       Ekonomi için sürdürülebilirlik

arkaa2.png

GrowX olarak Sürdürülebilirlik Stratejimiz

kurumsal-strateji.jpg

Müşteri, tedarikçi, iş ortaklarımız ve çalışanlarımızdan almış olduğumuz ilham ve gelecek nesillere olan sorumluluk duygusu GrowX ailesini sürdürülebilirlik projelerine çok yüksek seviyede teşvik etmektedir. Bu noktada çalışmalarımızı Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen 17 sürdürülebilirlik hedefiyle uyumlu hale getirmeye çalıştık. Sürdürülebilirlik stratejimizi 2P+1P olarak tanımladık: 


•    PLANET (Çevreni KORU)
•    PEOPLE (İnsanı GÜÇLENDİR)
•    PRODUCTIVITY (İşinde ÜRETKEN OL) 


Bu stratejimiz ışığında #BirlikteHepİleriye mottosu ile GrowX Talks söyleşileri, GrowX CSR seminerleri, artı(k) değil artı projesi, temalı bilgi paylaşımları, gönüllü online staj programı gibi birçok kurumsal sosyal sorumluluk projesine imza attık.


GrowX Yönetim Doktoru olarak, geleceği birlikte şekillendireceğimize ve gelecek nesillere daha güzel bir dünyayı birlikte oluşturacağımıza gönülden inanıyoruz.

arkaa2.png

Sürdürülebilirlik Alanında Şirketlere Verdiğimiz Hizmetler

- Sürdürülebilirlik raporu hazırlama (Türkçe ve İngilizce)
- Sürdürülebilirlik kurumsal iletişim stratejisi planlama
-Sürdürülebilirlik kurumsal iletişim mentorluğu yapma
-Sürdürülebilirlik stratejik planı yapma
-Sürdürülebilir büyüme
-Kurumsal sürdürülebilirlik ve kurumsallaşma

Bilgi ve teklif almak için : 

GrowX Yönetim Doktoru sürdürülebilirlik raporumuzu hazırlıyoruz. En yakın zamanda tüm iletişim kanallarında yayınlanacaktır... 

WhatsApp Image 2022-12-06 at 01.41.36.jpeg
arkaa2.png
arkaa2.png

Sürdürülebilirlikte Biz

GrowX Talks

HayvanlarveAtıkYemekler (3).png
Ekran görüntüsü 2022-11-20 180827.png

GrowX CSR

arkaa2.png

GrowX Talks

GrowX Yönetim Doktoru olarak kurumsal sosyal sorumluk projemiz kapsamında her ay farklı konu ve konuklarla GrowX Talks söyleşileri düzenliyoruz. Yaklaşık 1 saat süren GrowX Talks’larda,  belirlediğimiz konularla ilişkili olarak davet ettiğimiz farklı şirket ve kurumların üst düzey yöneticilerinin düşünce ve deneyimleri katılımcılarla buluşturuyoruz.  Online ve ücretsiz olarak düzenlenen söyleşilere tüm iş profesyonelleri katılabilmektedir.