top of page

Videolar

Çalışanlar yöneticilerini terk eder, şirketlerini değil!

İlk defa yönetici olacak ve yöneticiliğe yeni atanmış iş profesyonelleri, tecrübe, bilgi ve mentorluk eksikliğinden dolayı maalesef bu durumla sıkça karşı karşıya kalabiliyorlar. Bu da yeni yöneticileri endişeye, kararsızlığa ve motivasyon kaybına sürükleyebiliyor. Bu ihtiyaçtan hareketle, yeni yöneticilerin göreve başladıklarında uygulayabilecekleri tavsiyelerimi bu videoda paylaştım.

Danışmanlık sektörünün işleyişi, süreçleri ve başarı ölçüleri ile ilgili birçok soru alıyoruz. Bununla ilgili olarak sizler için akıllardaki tüm sorulara yanıt niteliğinde bir video hazırladık.

• Danışmanlık hizmetine nereden başlıyoruz?

• Danışmanlık hizmetini kimler veriyor?

• Hedef sektörü tanımak önemli mi?

• Danışmanlık çalışmalarının başarı ölçütleri nelerdir?

Kurucu ve CEO’muz Dr. Savaş Tavşancı, 22 farklı sektörde edindiği bilgi ve deneyimlerini sizlere aktarıyor.

Şirketlerin ana hedefi kar elde etmektir. Hedeflerine ulaşması ve devamlılığı için olmazsa olmazdır. Fakat günümüz ve gelecek için sadece vahşi kar boyutuyla değil, anlam yaratmayı ve sürdürülebilirliği stratejilerin merkezine almak gerekir. Çevre boyutuyla, toplum boyutuyla ve ekonomi boyutuyla… Peki anlam odaklı büyüme nedir? Sürdürülebilir bir şirket için önceliğimiz ne olmalı? Videomda bu konuların ayrıntılarına değindim.

Yöneticilikte delegasyonun nasıl yapılacağı önemli bir konu. Çünkü sağlıklı ve düzgün adımlar izlenmediğinde delegasyon, avantaj yerine dezavantaj getirebilir. Ama iyi yönettiğiniz zaman da birçok avantajı vardır. “Yöneticilikte Delegasyon Neden Önemli?” adlı videomda bu konulara değinmiştik. Bu videoda ise yöneticilikte delegasyon nasıl yapılmalıdır, delegasyonun adımları nelerdir bunlara değineceğiz.

Hepinizin malumu üzerine 1 Temmuz'da ülkemizdeki tüm yasaklar kalktı. Şimdi uzun bir süredir kaybettiklerimizi geri kazanma ve gelirlerimizi, satışlarımızı artırma dönemindeyiz. 25 yıldır satış pazarlama alanında elde ettiğim tecrübelerimden hareketle, satış gelirlerini büyütmenin 10 adımını sizler için sıraladım.

Takdir, yöneticiler için bir geri bildirim verme yöntemi, çalışanlar için motivasyon kaynağıdır. Bu videoda, "İş hayatında takdir nasıl yapılmalı?" sorusunun cevabını verdim.

Bayburt Üniversitesi UBF öğrencileri ve öğretim üyelerine verdiğim "Yönetim Doktorunun Yöneticilik Yolculuğu" konulu, WEBİNAR'dan "Yöneticilik Tarzları" bölümünü siz değerli izleyicilerimle paylaştım. Keyifli izlemeler.

Kurumsallaşma, tüm paydaşlara değer üreten bir sistemdir. Şirketler kurumsal bir şirket olunca neler olur?

Kurumsal bir şirkette ne gibi faydalar elde ederiz?  Kurumsallaşmanın şirket içinde ne gibi etkileri vardır?

Malum aile şirketleri ekonomimizin belkemiği. Fakat işin içine duygular girdiği için özellikle geniş ailelerin olduğu şirketleri, belli bir süreden sonra yönetmesi ve sürdürmesi maalesef kolay olmuyor. Zira bundan dolayı birçok aile şirketi kuşak geçişlerinde kapanıyor veya fon şirketlerine satılıyor. Bu nedenle günümüzde, strateji, yapı ve kültür uyumu olan çevik kurumsal sistemlere ihtiyaç var. Bu videoda da aile şirketlerinde kurumsallaşmanın 10 adımını anlattım.

Yöneticilikte delegasyon önemli bir konudur. Özellikle üst kademelere çıktıkça yapılan işin daha stratejik taraflarına odaklanmak ve bunun için daha fazla zaman harcamak gerekir. Ayrıca yukarıya çıkmak isteyen, kariyer basamaklarını tırmanmak isteyenler için bir umut ve heyecan olabilmesi ve gelişebilmeleri adına da delegasyon önemli. Fakat yöneticilikte bazen bunu yapmak mümkün olmuyor çünkü birkaç gerekçesi olabiliyor. İşte bu videomda sizlere bu gerekçeleri sıraladım.

1 Temmuz'da pandemi yasakları tamamen kalkıyor. O nedenle kaybettiklerimizi geri almak için biraz da satış konuşalım istedim. Satış eğitimlerimde bana en çok sorulan sorulardan birisidir; müşteri fiyat iskontosu isterse ne yapmalı?

Takdir, yöneticiler için bir geri bildirim verme yöntemi, çalışanlar için motivasyon kaynağıdır. Bu videoda aşağıdaki soruların cevaplarını sizler için vermeye çalıştım:

1- Takdirin amaçları neler?

2- Hangi durumda yapılmalı?

3- Çalışanı şımartır mı?

Liderlik ve yöneticilik birbirini tamamlayan iki konu. Yöneticiler sistemi, liderlerde çalışanların algılarını yönetir. Peki çalışanlar, lider yöneticilerden neleri bekler? Sorunun cevabı bu videoda.

Kurumsallaşma, bir şirkete sürdürülebilirlik ve rekabet gücü sağlayan stratejik bir sistemdir. Fakat bununla ilgili bir çok soru, endişe ve yanlış bilgi bulunmaktadır. Yerli ve yabancı şirketlere, bu konuda geliştirdiği model ile danışmanlık hizmeti veren GrowX Yönetim Doktoru, farklı sektörlerde bugüne kadar elde ettiği deneyimlerden yola çıkarak soruları cevaplandırdı.

bottom of page